cephalad اخبار رادیو زندگی قزوین

cephalad: اخبار رادیو زندگی قزوین نمایش سراسری استانی سخنرانی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی عقب‌ افتادن ۲۱درصدی کشور عزیزمان ایران از برنامه صادرات

آمارهای ۱۱ ماهه سال گذشته گویای آن است که در تحقق اهداف از پیش تعیین شده است صادرات غیرنفتی، شش میلیارد و ۸۹۳ میلیون دلار عقب‌ماندگی وجود دارد.

عقب‌ افتادن ۲۱درصدی کشور عزیزمان ایران از برنامه صادرات

عقب افتادن ۲۱درصدی کشور عزیزمان ایران از برنامه صادرات

عبارات مهم : ایران

آمارهای ۱۱ ماهه سال گذشته گویای آن است که در تحقق اهداف از پیش تعیین شده است صادرات غیرنفتی، شش میلیارد و ۸۹۳ میلیون دلار عقب ماندگی وجود دارد.

به گزارش ایسنا، سال گذشته جهت صادرات چشم اندازی ۵۳ میلیون دلاری در نظر گرفته شده است بود تا بعد از سال ها شاید این بار صادرات کشور عزیزمان ایران از مرز ۴۰ میلیارد دلار عبور کند.

عقب‌ افتادن ۲۱درصدی کشور عزیزمان ایران از برنامه صادرات

بر این اساس مورد نیاز بود تا آخر ۱۱ ماهه سال گذشته بالغ بر ۴۸ میلیارد و ۵۸۳ میلیون دلار کالای غیرنفتی به کشورهای متفاوت صادر شود ولی در نهایت آمارهای رسمی انتشار یافته گویای آن است که تنها ۴۱ میلیارد و ۶۹۰ میلیون دلار از این رقم محقق شده است هست. به عبارت دیگر حدود هفت میلیارد دلار (۶.۸۹ میلیارد دلار) عقب ماندگی در این بخش وجود دارد.

بدین ترتیب ۸۶ درصد اهداف تعیین شده است ۱۱ ماهه در این مدت محقق شده است و در این بخش ۱۴ درصد عقب ماندگی وجود داشته هست. ولی اگر بخواهیم با توجه به اعداد به دست آمده درصد تحقق اهداف صادراتی در طول سال گذشته را بررسی کنیم در نهایت ۷۹ درصد این اهداف عملیاتی شده است و ۲۱ درصد عقب ماندگی از برنامه وجود دارد. البته طبیعی است با اعلام آمارهای اسفندماه این ارقام دستخوش عوض کردن می شود.

آمارهای ۱۱ ماهه سال گذشته گویای آن است که در تحقق اهداف از پیش تعیین شده است صادرات غیرنفتی، شش میلیارد و ۸۹۳ میلیون دلار عقب‌ماندگی وجود دارد.

در سال های گذشته در موارد متعدد صادرکنندگان این گلایه را مطرح می کردند که ثابت ماندن قیمت ارز موجب شده است است صادرات با دشواری های متعدد همراه شود. در ماه های آخر سال ۱۳۹۶ با عوض کردن قیمت ارز اگرچه تراز تجاری کشور همچنان حدود شش میلیارد دلار منفی باقی ماند، ولی آمارها نشان داد در یازدهمین ماه سال حدود چهار میلیارد و ۶۰۳ میلیون دلار صادرات داشته ایم.

بدین ترتیب تا آخر بهمن ماه صادرات کشور عزیزمان ایران به ۴۱ میلیارد و ۶۹۰ میلیون دلار رسید. واردات نیز در این مدت بالغ بر ۴۷ میلیارد و ۶۵۷ میلیون دلار بود که اختلاف این دو عدد گویای آن است که تراز تجاری کشور عزیزمان ایران تا آخر بهمن ماه به اندازه پنج میلیارد و ۹۶۷ میلیون دلار منفی بوده هست. با این وجود به واسطه زیاد کردن قیمت ارز در ماه های گذشته و به خاص بهمن ماه درآمدهای صادراتی زیاد کردن یافته و در یازدهمین ماه سال در قیاس با مدت مشابه سال ۱۳۹۵ در حالیکه وزن کالاهای صادراتی ۰.۸۱ درصد رشد داشته ارزش این کالاها ۴.۹۶ درصد اوج رفته است.

واژه های کلیدی: ایران | میلیون | صادرات | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog